اسلام به زور شمشیر به ما تحمیل شده است

برخی از مبلغین زرتشتی می گویند:: اسلام به زور شمشیر به ما تحمیل شده است! جواب این است که اولا شما زرتشتی هستید نه مسلمان! دیگران هم می‌توانستند مانند شما آئین پدران خود را حفظ کنند ولی مسلمان شدند. ثانیا: پیامبر اسلام ص فرمود که با شما به روش اهل کتاب رفتار شود و اهل کتاب در دین خود آزادند و از صدر اسلام تاکنون یهود و نصاری در میان مسلمین زندگی می‌کنند و کنیسه و کلیسا دارند، چنانکه شما هم آزاد بوده و هستید و آتشکده داشته و دارید و مراسم دینی خود را اجرا می‌کنید. مسلمانان هم که به ایران آمدند با ارتش یزدگرد جنگ داشتند، نه با مردم ایران و دین زرتشت. ارتش ساسانی از عصر خسرو پرویز در مخالفت با مسلمین کوتاهی نمی‌کرد و از قبائل آشوبگر عرب بر ضد حکومت مرکزی حمایت می‌نمود، بدین دلیل بود که مسلمانان متعرض آنان شدند و جنگ به داخل ایران کشیده شد(دین ستیزی نافرجام/۲۴ به طور مفصل در این موضوع بحث شده است)و گرنه شعار قرآن : «هیچ اجباری در دین نیست.بقره/۲۵۴» و ما اسلام را هرگز به دینداران تحمیل نمی‌کنیم، چه مسیحی باشند یا زرتشتی یا غیر ایشان.
وَمَن یَبْتَغِ غَیْرَ الإِسْلاَمِ دِینًا فَلَن یُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِی الآخِرَهِ مِنَ الْخَاسِرِینَ

 خطر گرایش به این دین در بین جوانان و به خصوص دانش آموزان به واسطه تبلیغات رسانه های برون مرزی مبنی بر اینکه زرتشت مقدس آیین اجداد ما بوده و اسلام بر ما تحمیل شده است،  این خیزش فکری در جهت فرار از مسئولیت ها و تکالیف دینی است که دین مقدس اسلام به ما ارزانی داشته و چنانچه از زرتشتی دفاع می شود نه به خاطر برتری آن بر اسلام است که تسهیل دین پذیری برای جوانان و نوجوانانی است که در کنار تکثرگرایی دینی با آسودگی خیال به آزادی های بی حد و حصر می اندیشند. کاستی ها و انحرافات به وجود آمده در زرتشت   و ضمن پذیرش حقیقتی به نام آیین زرتشت که مربوط به ایرانیان باستان بوده و آسمانی بودن آن هم مورد تاییدات،  به دنبال یورش اسکندر مقدونی و اعراب مسلمان این آیین دستخوش زوال و انحرافات اساسی شده است. در این مقاله جریاناتی  که نشان می دهد دین زرتشت مثل ادیان قبل از اسلام دچار تحریفات اساسی شده است می پردازیم:
یکی از بهترین و عامه پسندترین اشکالات در این زمینه، ایراد اشکال بر کتاب مقدس آن دین است، متاسفانه یا خوشبختانه کتاب مقدس زرتشتیان پر است از اشکال غیر مجاب، که برای نمونه به تعدادی از آن اشاره خواهیم کرد.
۱٫کتاب مقدس زرتشتیان به اعتراف خود شان کتاب موجود مشتمل بر یک سوم از کتاب اصلی است. به عبارت دیگر دو سوم از پندیات و احکام و مسایل مورد نیاز مومنین دین زرتشت از بین رفته است. و به دست پیروان زرتشت نرسیده است.
حال سوال این است
(الف): تکلیف مکلفین و پیروان دین زرتشت چیست؟ چه باید انجام دهند؟
(ب)اگر مطالب وارد شده مهم و به درد بخور بود پس چرا خداوند آن را حفظ نکرد آنچنان که ما مدعی هستیم که خداوند قرآن را حفظ کرده است و اگر مهم نبود پس چرا نازل کرده است؟
(ج): حال دینی که کتاب مقدسشان، ـ که اساس و اصل دین به آن است ، ـ این چنین باشد پس طبیعتا اشکالات اساسی بر آن وارد است و نمی تواند یک دین کامل و جامع برای تمام مردم در تمام اعصار باشد و پیامبرش هم یقینا نمی تواند خاتم الانبیاء باشد.
اگر پیروان ادیانی همچون یهودی و مسیحی ادعایی کنند که دینشان آخرین دین و پیامبرشان خاتم الانبیاء است می تواند قابل شنیدن باشد زیرا آن ها علاوه بر اینکه دارای کتابی محکم تر از کتاب اوستا هستند پیامبر آن ها بزرگتر و معروف تر و جامع تر از پیامبر آن ها خواهد بود.
۲٫اشکال دیگر اینکه هر پیامبری که آمد پیروان دین بعدی پیامبر قبلی را به عنوان پیامبر الهی و یا حتی صاحب دین قبول داشتند (مثلا یهودیان پیامبری حضرت نوح و ابراهیم و دیگر پیامبران قبل خود را تایید می کنند و یا مسیحیان پیامبری حضرت موسی را قبول دارند و یا مسلمانان پیامبری حضرت عیسی را تایید می کنند)
(الف) ولی مساله در دین زرتشت غیرروال معمول است زیرا پیامبر بودن او بحث جدی هست
(ب)و بر فرض پیامبر بودن در رسول و صاحب دین و تبلیغ بودن او بحث جدی تر هست. پس با وجود مطلب فوق بسیار واضح است که نمی توان پیامبر و دین زرتشت را آخرین پیامبر و دین زرتشت را کامل ترین و جامع ترین و آخرین دین الهی دانست.
۳٫ یکی از اشکالات اساسی که ما مسلمین به مسیحیت و زرتشت می کنیم عدم اعتقاد عملی و حتی قولی آن ها به خدای یگانه است. زرتشت کارها را به دو قسم خوب و بد تقسیم می کند و خوبی ها را به اهورا مزدا (خدای خوبی) و بدی ها را به اهرمین (خدای بد) نسبت می دهد.
اگر چه آن ها در برخی عبارات خود اذعان به یگانگی خداوند می کنند ولی در عمل برای خدای یگانه شریک قایل می شوند، علاوه بر آن تدبیر و امور برخی موارد را به غیر خدا که زاییده خدا و اهورامزدا است نسبت می دهد: مثلا «خدای آب. یا خدای بدی ها و غیره
یکی از قوانین آن ها جشن سدره پوش است. این جشن در اسلام به نام جشن تکلیف است. یک جوان زرتشتی در سن ۱۵ سالگی با گرفتن جشن سدره پوش که تعدادی و مقداری پارچه و با برخی اعمال دیگر است ورودش را به دین زرتشت جشن می گیرند. یکی از جشن های آن ها جشن سدره است این جشن به خاطر پدید آمدن و به وجود آمدن آتش گرفته می شود و برای آن داستان های متفاوتی بیان کردند که شخصی سنگی پرتاب کرد به سوی یک ماری از قرار آن سنگ بر سنگی دیگر برخورد و برق و جرقه ای زد که باعث پدید آمدن آتش شد.
سده جشن پیدایش آتش است
زتش این جهان پرفروغ و خوش است
خواندن نماز در آیین زرتشتی شایسته است نه بایسته. در قوانین آن ها نماز خواندن وجوبی ندارد و آن در پنج مرتبه است.
انحرافات پدید آمده در دین زرتشت و نقدهای وارد بر آن
عقاید آریایی قبل از زمان ساسانیان هر چه بوده، روشن نیست ولی احدی از مورخان و محققان انکار ندارند که عقاید و تعالیم زرتشت در دوره ساسانیان به پستی و انحطاط گرایید و تعالیم او به افکاری زشت و پست و سست تبدیل شد و هزاران خرافه و پیرایه در این دوره به کیش زرتشت بستند. «دومزیل» ایران شناس معروف تحت عنوان «رفورم زرتشت» می نویسد: «به راستی که افکار و تعالیم زرتشت بسیار پیشرو و شجاعانه بوده است ولی پس از درگذشت وی آنچه که امروز به نام آیین زرتشتی نامیده می شود به سرنوشت ادیان و مذاهب دیگر گرفتار آمده؛ ساده تر بگوییم تعالیم اوستا تحت تاثیر سنن جاری و احتیاجات زندگی و تمایلات مومنین تغییر صورت داده، نوعی از شرک جای (توحید) را گرفت و ملائکه مقربین با خدای بزرگ، کوس همطرازی زدند، ذبح و قربانی با مراسم شگفت آوری پای به عرصه نهاد و اخلاقیت جای خود را به بررسی امور وجدانی بازگذاشت.
انحرافات در آیین زرتشت
هر چند نگاه اول، آغاز انحراف در ادیان و مذاهب به صورت تدریجی صورت تدریجی می گیرد، ولی بررسی عمیق نشان می دهد که برخی از حوادث اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … نقش بیش تری در شروع تحولات و انحرافات اساسی دارند و می توان این حوادث را سرآغاز انحراف های بنیادین شمرد. آیین زرتشت نیز در دوره ای خاص، یعنی به هنگام به قدرت رسیدن شاهان ساسانی، تحولی اساسی یافت و در اثر حوادث سیاسی، اجتماعی این دوره تغییرات و انحرافات مهمی را تجربه کرد. بر اساس شواهد تاریخی، اردشیر بابکان، که اجدادش از بزرگان معبدی در فارس و شهر استخر بودند، به عنوان یک شخص مذهبی قیام کرد و بعد از پیروزی بر دشمنان خود، یکی از فرقه های آیین زرتشت را که «مزدیسنی» نامیده می شود، بر سر تا سر ایران گسترش داد و سایر فرقه ها را منکوب خود ساخت «و در این کار موبدی به نام «کرتیر» وی را یاری می کرد. ساسانیان سعی می کردند قیام خود علیه اشکانیان را قیامی مذهبی جلوه دهند و «منکر گرایش اشکانیان به کیش مزدیسنی بودند». با روی کار آمدن ساسانیان، شاخه مزدیسنی تنها قرائت صحیح از آیین زرتشتی معرفی شد و بر آیین زرتشت غلبه یافت. این غلبه سیاسی بعدها موجب غلبه در عقاید شد و آیین مزدیسنی را تنها نماینده آیین زرتشت جلوه داد و انحرافاتی که موسسین شاخه مزدیسنی ایجاد کرده بودند بعدها پررنگ تر شد و دامن آیین زرتشت را فرا گرفت و این آیین را که با ادیان ابراهیمی قرابت هایی داشت از اصل خود دور و زمینه های پدید آمدن انحراف های بیش تر را فراهم کرد.

http://www.vatanfa.com/?s=اسلام-به-زور-شمشیر-به-ما-تحمیل-شده-است
ستاره (***مهسا***) گفته:

به نظرم این کوته فکریه که فک کنیم دین زرتشت بهتر از اسلامه هرچقدرهم که فرهنگ ادم مهم باشه دین مهمتره …واین دین مبین اسلامه که دین کامل هستش ونیازهای انسانو درهمه ی ابعاد جوابگو هستش ….کسایی که از اسلام خارج میشن از دین اسلام اگاهی کاملی ندارن ….دینی که بعد از ۱۴ قرن هنوزم پیرو داره وروز به روز بر پیروانش افزوده میشه و حتی کلمه ای برکتاب مقدسش اضافه نشده اینها همه نشان از حق بودن این دینه ….

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

اسلام به کسی تحمیل نشده ولی چون عمر لعنت الله علیه اسلام رو وارد ایران کرد و به طور وحشیانه همه چیز رو غارت کرد و با این طرز فتح کردن دل مردم ایران رو چرکین کرد متاسفانه بعضی ایرانیان برای ابراز این تنفر که از اون زمان به جا مونده بحث به زور مسلمان شدن رو میکشن وسط.

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

یه احتمال دیگه هم هست. این که مردم ایران عمر رو دیدن چه بی تمدن و… هست از ترس وحشگری هاش اول مسلمان شدند و شاید اون موقع ناراضی بودند اما با آمدن فرزندان امیرمومنان (علیه سلام) و شیعه شدنشون اسلام واقعی رو اون موقع دیدن و اینبار با روی گشاده اسلام حقیقی رو پذیرفتن. چون میدونید که تا قبل از شاه اسماعیل صفوی سراسر ایران سنی بودند.

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

به جز خطه مازندران و کلا شمالی ها که دینی رو که عمر لعنتی وارد کرد رو هرگز و هیچوقت قبول نکردند و آیین پدری رو ترجیح دادند و بعد از۳۰۰ سال توسط فرزندان امام علی مسلمان و مستقیم شیعه علوی که( خالص ترین نوع شیعه هست) شدند و هیچوقت سنی نبودند.منم اگر اون زمان بودم دین وارد شده توسط عمر تاکید میکنم( عمر)رو نمیپذیرفتم.

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

البته البرز نقش اول این ماجراست.

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

بچه ها من از عمر متنفرم چیکار کنم؟ دیگه لعنت فرستادن به این حیوون دلم رو خنک نمیکنه!

ستاره(***مهسا***) گفته:

خونسرد باش بابا …..سکته میکنیا از دست رفتی …

آرتوزسترا گفته:

چو بخت عرب بر عجم تیره گشت..
همه روز ایرانیان تیره گشت..
جهان را دگرگونه شد رسم و راه..
چنان که دگر نتابد مهر و ماه..
ز می و نغمه از چنگ رفت..
ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت..
ادب خوار گشت و هنر شد وبال..
که بستند اندیشه را پر و بال..
جهان پر شد از خوی اهریمنی..
زبان چاپلوسی و دل دشمنی..
کنون بی غمان را چه حاجت به می..
کران را چه سود از آوای نی..
به جایی که خشکیده باشد گیاه..
هدر دادن آب باشد گناه..
چو تازی با کیانی برابر شود..
همه نام پارسی ابوبکر و عمر شود …‏

SI®EN گفته:

سلام من یه مطلب مفید میگم امید وارم همه بهش عمل کنید دیدم توی متن نوشته {پیامبر اسلام ص}این اشتباهه وباید بنویسید{پیامبر اسلام صلی الله و علیه وآله}و این که شما اینطوری بنویسید بی احترامی به وجود مقدس آن حضرته در ضمن میدونستید اولین کسی که به جای صلی الله و علیه وآله از حرف مخفف ص استفاده کرد هر دو دستش قطع شد.

پاسخ سهیل:

به سلام علیرضا خان
بله این مطلب رو یکی از اساتید به منم گفته بود. باید ع و ص و س رو کامل بگیم اما حتی توی نامه های رسمی اداری هم رعایت نمیشه چه برسه به روزنامه و غیره.
ع = علیه السلام
ص = صل الله و علیه و آله و سلم
س = سلام الله علیه
ره = رحمه الله علیه

فاطمه گفته:

سلام اقا علیرضا مهم اعتقاد به دین اسلامه نه چطور گفتن ص.
زت زیاد

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

من آخر زهر خودمو رو میریزم و جلو سنی ها مستقیم بهش توهین میکنم. باورت نمیشه چقدر متنفرم کلا آدما برام دو دسته اند یا عاشقشونم یا متنفرم که دسته دوم انگشت شمارن . دلم میخواد این احساسی که دارم به همه و مخصوصا بعدها به بچه هام بفهمونم مهسا یه وقت جلو خواهر زاده های سرخ وسفیدت نگی حضرتا نمی خوام هیچوقت چنین چیزی بشنوند.شوخی کردم.

محمد امين گفته:

با سلام…

اینجانب یکی از دوستان روزبه هستم.(روزبه نعمت اللهی)…

ما جدیدن یک موزیک ویدئو زیبا و طنز آمیز در رابطه با حمایت از خلیج فارس و ایران کهن و آریایی رو آماده کرده ایم…

خوشحال میشیم که این موزیک ویدئو از طریق سایت بی نظیر شما انتشار پیدا کنه ، این اثر یک کار کاملا ملی میهنی و در راستای حمایت از ایران آریایی تهیه و تولید گردیده است.

لینک دانلود : http://uploadboy.com/leyu92jowhvo/Rozbeh_Nemat_Ollahi_-_Persian_Gulf_-_Mohammad_Amin_Hasan_Ali_Pour.rar.html

تصویر مرتبط :
http://pasargadema.rozup.ir/History/Picture/Persian_Gulf.jpg

با تشکر از همکاری شما ، در ضمن شما نیز می توانید نظرات خود را از طریق ایمیل زیر با ما در میان بگذارید ، با تشکر و درود فراوان…

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

ببین اگه واقعا واقعا واقعا دوست آقاروزبه باشی سلام من رو بهشون بفرست بگید دخی آریایی از آهنگ این نه منم من نه من منم من رو خیلی خوشش میاد و شنبه یکشنبه دوشنبه هم که اسم آهنگش رو نمی دونم هم هم جالبه .

مهسا(دخترآریایی) گفته:

دخی آریایی جون آبجی می شه ایمیلت رو برای من بفرستی . من ایمیلم رو به آقا سهیل می دم که برات بفرسته

saeid گفته:

یه سوال : این سایت ماله کوروش یا سایت همسر یابی‌ ؟ اگه کورش زنده بود شاید با دختر آریائی یا مهسا خانم ازدواج میکرد

هلیا گفته:

ولی در هر صورت رفتار اعراب با مسلمونا خیلی بد بوده! اعراب به زنای ایرانی تجاوز میکنن و آثار باستانی و کتابخانه ها و کاخهای ایران رو به آتش میکشن.

ستاره (***مهسا***) گفته:

اقا سعید مگه هر کی کوروشو دوس داره زنش میشه ؟؟؟؟کوروش برای من نماد یه انسان خوبه که سعی میکنم الگوی خودم قرارش بدم که با قدرتی که داشت باز هم قدرت طلبی نکرد وپاک زندگی کرد

MAHTA گفته:

ولی من عقیده دارم این یه جور ظلمه که هر کی مسلمون نبوده می تونه مسلمون بشه اما کسی که مسلموناگه دینشو تغییر بده باید اعدام بشه
من نمیخوام دینمو تغییر بدم خیلیم اسلام رو دوست دارم اما در این یه مورد باهاش موافق نیستم

ستاره (***مهسا***) گفته:

اخه مهتاب جان خودت بگو کدوم عاقل عقل سلیمی یه دین کاملو ول میکنه بره سمت یه دین ناقص
اسلام دین کامل وهمه چیز تموممیه اونی که این دینو ول کنه یعنی سالم نیست یه جورایی کم داره پس بهتره اصلا زنده نمونه

مهسا (دختر آریایی) گفته:

مهسا جان منم با مهتاب موافقم این یه جور ظلمه .پیامبر وقتی که مردم رو به دین اسلام فرا می خواندند هیچ وقت نگفتند که شما حتما باید مسلمون بشید . تو خود قرآن هم گفته شده که اسلام دین دلهاست یعنی هر کی دلش خواست بیاد هر کی هم که نخواست نیاد چه فایده آدم بخواد یه کاری رو انجام بده ولی ایمان قلبی نداشته باشه .تو همین نماز خوندن هم همینطوره نمازی بهترین نمازه که با ایمان قلبی خونده بشه نه با اجبار دیگران . ما داریم می گیم که کشور ما از نظر دینی آزاده پس باید از این نظر هم آزاد باشه تا واقعا بهش بتونیم بگیم کشور آزاد

دخترآريايي(ايراني) گفته:

به خدا بگردین هیچ دینی مثل اسلام آشکاروکامل نیست.من از اون دسته آدمایی هستم که درمورد دینم مطالعه کردم وایمان کامل بهش دارم نه مثل بقیه که فقط اسم مسلمونو یدک میکشن.مذهب هم فقط تشیع.بعدشم من میخوام درس بخونم به خاطر همینم چند روز نبودم ،فرقی هم برام نمیکنه میخواد کوروش باشه یا داریوش!شوخی کردم

دختر(آريايي) گفته:

من کورش بزرگ رو فقط به عنوان یه فرمانروای عادل و دادگرو یک اسطوره ملی که پدر همه ی ما ایرانیا میشه دوست دارم طرز فکرتون رو نمی پسندم آقا

محمد فرزند ایران گفته:

درود خدمت دوستان .همین طور ستوان یکم مهسا.ببین خواهر گلم .بحث اصلیه ما اینجا اصلا در مورد دین نیست .بحث ما سر اینه که واسه افکار بقیه ادها هم احترام قائل باشیم حتی اگه از نظر ما اشتباه باشه .همه ی ما در زندگی معمولیمون یه سری چیزاها رو با توجه به ذهنیات خودمون خوب میدونیم و یه سری چیزها رو بد .این که ما بعضی چیزها رو خوب میدونیم یا بد به خودمون مربوطه و به کسی مربوط نمیشه .اما وقتی با توجه به افکار و عقاید خودمون برای دیگران هم تصمیم گیری میکنیم تجاوز اشکار به حقوق دیگر افراد هست .همه چیز نسبیه (امیدوارم تو فسفه مطالعه داشته باشی تا معنی این کلمه رو درک کنی).اون چیزی که با توجه به تفکرات ما خوب هست ممکنه از نظر کسه دیگه بد باشه .این حق طبیعیه هر ادمی هست که مسیر فکری خودش رو تغییر بده .اگر ما قصد راهنمایی یه نفر رو داریم (بر فرض اینکه عقیده خودمون رو صد در صد درست بدونیم)وظیفه ما ابلاغ اون ایده هست .اما وقتی راهنمایی میکنیم و اخر حرفمون هم به طرف مقابل میگیم یا حرفای من رو قبول میکنی یا گردنتو میزینم مطئن باش طرف مقابل در وجود خودش یه احساس شک نسبت به حرفات پیدا میکنه حتی اگر حرفات صد درصد درست باشه .اصل هر چیزی ایمان قلبی به اون چیز هست نه این که از روی ترس به یه چیزی خودمونو پایبند نشون بدیم از نظر من بهترین راهکار اینه که من و شما به عنوان یه مسلمون جوری رفتار کنیم که نه تنها مسلمونای دیگه با دیدن رفتار ما به دینشون افتخار کنن بلکه پیروان ادیانه دیگه هم با دیدن رفتار ما به دین ما بیان .

محمد فرزند ایران گفته:

همینالان خودتو تو کامنت بالایی داری به یه دسته از ادمها توهین میکنی و میگی یه عده عقل سلیم ندارند .مبنای تصمیم گیری این عقل سلیم خود اون شخصه نه کسه دیگه .مگه عادات مذهبی ما از نظر پیروان ادیانه دیگه درسته که مااونا رو غلط میدونیم؟اشکال من به عنوان یه مسلمان اینه که هر جایی کم اوردیم فقط همین کلمه رو به طرف مقابلمون گفتیم که دین ما کاملترین دینه و ادیانه دیگه ناقصند .من هم نمیگم این حرف غلطه .من میگم ایدئولوزی دین خودمون رو برای طرف مقابل بیان کنیم تا خود طرف مقابل کامل بودن اون رو تصدیق بکنه .

دخترآريايي(ايراني) گفته:

سلام پس حتما اونجا باید سرتون خیلی شلوغ باشه و خیلی زحمت میکشین،خسته نباشید امیدوارم در اونجا موفق و بهترین بهترین باشین.من دارم شدید برای کنکور میخونم وبیشتر ساعات روز رو پشت میز مشغول درس خوندنم این مدت هم به خاطر همین نمی تونستم بیام اماچشم اگه فراغت پیدا کردم حتما به روی چشمام ببخشید که اینجا جواب دادما آقا سهیل اونجا خیلی دیر باز میشه.وقتتون به خیر باشه

ستاره (***مهسا***) گفته:

اول از همه باید بگم منظور من از بی عقل کسانی نبودن که دین دیگه یهود مسیحیت دارن اصلا منظورم این نبود

خوب درسته که باید برای گفتن حرفمون به دیگران وتوجیح عقیدمون بهشون دلیل بیاریمو نمیتونیم همینطوری بگیم عقیده تو غلطه ولی خوب این مسئله خیلی بزرگیه اینجا پای دین درمیونه ولی حتی خداوند در قران هم به ناقص بودن دین ادیان دیگه اشاره کرده وتنها دینی که نزد خداوند هست رو دین مبین اسلام معرفی کردن
در اینکه دین اسلام دینه کاملیه شکی نیست خودتون اقا محمد به این اشاره کردید ولی اگه کسی در این مورد شک کنه اگه واقعا به دینش علاقه داشته باشه میره ومیگرده وشکش رو برطرف میکنه فک میکنم اینقدر منبع وماخذ هست که بشه شکش رو برطرف کنه وبه ایمان محکم تری به دینش زندگیشو ادامه بده ولی قبئل کنید اقا محمد بعضی افراد واقعا از سر نادونی وکم عقلی به دین های دیگه گرایش چیدا میکنن (منظورم از نداشتن عقل سلیم دقیقا کسانی بودن که حالا به خاطر یک سری دلایل اسلام تیز تشریف دارنو بدون هیچ گونه تحقیق در مورد دین اسلام یا دین های دیگه از اسلام فراری هستن وبدون دلیل به دین دیگه ای رو میارن )

به عقده من یک مسلمان یا هر کسی که اسم مسلمان رو یدک میکشه وقتی به دینش شک کرد یا یه ابهامی توی دینش دید باید سریعا تحقیق کنه ومشکلش رو حل کنه که این مورد باعث تضعیف ایمانش نشه

ما داریم باهم صریح صحبت میکنیم وهمه ما هم میدونیم الان توی ایران فرقه های کوچیک وجود داره که به نظر من کسانی وارد این فرقه ها میشن که ضعف دینی دارن وگر نه یک عقل سلیم در مواجه با شکی که براش پیش میاد سعی میکنه اونو برطرف کنه نه اینکه بدون هیچ تحقیقی وصرفا به خاطر اسلام ستیزی دینش رو ترک کنه

ستاره (***مهسا***) گفته:

خخخخخخخخخخ
بعد از دوهفته میام سایت یه سلام نمیکنم ببخشید دوستان

ســــــــــــــــــلـــــام

یه چیزیم فراموش کردم بگم
نه برادر گلم اقا محمد من تا حالا کتاب فلسفی نخوندم به تناسب رشتم از فلسفه چیزی حالیم نمیشه ولی خوب من نظر خودمو گفتم حالا چه درست چه غلط من معتقدم باید وقتی تصمیمی به خصوص در مورد دینت میگیری با چشمای باز وبا تحقیق کامل بگیری

فرهاد 0111 گفته:

درود دوستان خوشحالم ازاینکه دوباره می بینمتون

ستاره (***مهسا***) گفته:

اقا فرهاد منم خوشحالم که دوباره توی سایت بحث میشه واقعا دلم برای همه بچه های سایت به خصوص اونایی که پایه بحث عقیده ای هستن تنگ شده بود

دخترآريايي(ايراني) گفته:

خب حالا که اینجوریه هر کس پایه ست بیاد وارد بحث!دوستان بحث، بحثی کاملأ عقیده ایه مسخره نکنید!به این شرح که اول مرغ بود یا تخم مرغ؟جواب من؛هیچکدام!همش پایه یه مرد در میان است.اول خروس بود. اون بحثوولش کنید یکم قدیمی شده.یه بحث باقلواترو نایس تراینکه:بر اساس کدام قانون هستی و کائنات یه تیم در۱۰دقیقه با۱۰نفر(هه هه هه)۳گل میخوره؟ما از زنبورعزیز پرسیدیم گفت:نه!اصن همچین چیزی وجود نداره!جلو زنبورم آبرومون رفت،ضایع شدیم به خدا!میدونید چیه لامصب اصلأ قدیمی هم نمیشه.اصلأ تاریخ انقضا نداره.به این میگن بحث،هم به قول مهسا عقیده ایه هم یکم فلسفی هم ورزشی هم تجربی هم ریاضی.ما خیلی از۶تایی ها ممنونیم که همچین موضوعاتی رو ایجاد میکنند.

دخترآريايي(ايراني) گفته:

بچه ها من دیگه قراره زیاد به نت نیام آخه درسام زیاده!اگه تا حالا حرفی زدم که ناراحتتون کرده باشه به بزرگواری خودتون ببخشیدم.منو خواهرکوچیکه خودتون بدونید!گفتم ازتون خداحافظی کرده باشم بیادتونم..بای بای:-)مهسا جونم وبلاگت رو تا یکی دوسال دیگه نگهدار میخوام بعدأ بهت سر بزنما..ولش نکنیا

فرهاد 0111 گفته:

دخی توهنوزداری درس می خونی من فک میکردم دکتراتوگرفتی تواین مدت که نبودی بریم برات دنبال مطب بگردیم توبابل خودت که می دونی بهترین دکی های استان مون توبابلن گفتم شایدبخوای اینجا مطب بزنی، وامامی مونه بازی جمعه رواس اس می بره یا اینکه شانس بیارین مساوی بشه براتون،آره

مهسا(دخترآریایی) گفته:

باشه دختر آریایی وبلاگم رو ولش نمی کنم

فرهاد 0111 گفته:

اقاسهییییییل سلام عرض کردیم مثل اینکه سرت خیلی شلوغها!!!!!حالابی خیال بازی امروزوبچسب که چه خواهدشد،البته اگه این کامنتو ببینی هههه بقوله یکی ازبچه های سایت زت زیاد

دختر آريايي(ايراني) گفته:

دستت درد نکنه مهسای عزیزم.فقط میشه آجی جون آدرسشو بزاری؟آخه من که آدرسشو نمی دونم!آدرس وبلاگت رو بزار، تا اونجابیام هم ایمیلم روکه میخواستی بهت بدم هم ببینم خواهرنازم چه کرده!بعدشم..دلم انقده برای شما دوتا آبجی گلم تنگ شده بودکه خدامیدونه.سلام آقا فرهاد،خوبی شما داداشی؟آره مشغولم در حد بوندسلیگا.چشم وقتش رسید یه مطب هم میگیرم اگه خدا بخواد.واااااتروخدا….شما استقلالی بودی؟شوخی نکن بابا؟اه اه چیه آخه..حیف شدپس…راست میگی؟؟نه دیگه نشد٢-١میبریم ما آقا فرهاد فکر کردی.دلم براتون تنگ میشه مخصوصا مهساتین (یعنی دوتا آبجی مهسا هام و آجی فاطمه گل) بای بای

دخترآريايي(ايراني) گفته:

آخ یه چی نگفتم..آقا فرهاد به دل من باشه که مطبم رو تو فرانکفورت آلمان بگیرم همونجام درس بخونم ولی خب بابل هم خوبه بهش فکر میکنم.

ستاره (***مهسا***) گفته:

ای بابا عزیزم چرا رفتی خیلی دلم برات تنگ میشه برو درساتو بخون انشالله موفق میشی دختر گل

مهسا(دخترآریایی) گفته:

دخترآریایی آدرس وب من http://www.dokhtariranzamin.mihanblog.comهستش

ستاره (***مهسا***) گفته:

ای بابا دانشگاهم شروع شد شما ها یه بحث درست حسابی نکردین دیگه حوصلم سررفته یه چیزی یه بحثی بکنید دیگه

مهسا(دخترآریایی) گفته:

درود
مهسا جان ما بحثی نداریم تو بحثی داری شروع کن.

ستاره (***مهسا***) گفته:

سلام

نه بابا منم بحثی ندارم
باباخواهر من… من یه بحثی پارسال ابان ماه انداختم تا همین ماه قبل روش بحث بود (سر قضیه حضرت عمر)
میترسم این دفعه بحث راه بندازم پاشید بیایید منو بکشید دفعه قبل جون سالم به در بردم این دفعه تضمینی نیست برای حفظ جونم …تازه دیگه کسی نیست که… منو توییم فقط نه فاطمه نه اقا محمد نه اقا فرهاد دیگه بحث کردن حال نمیده هیچ کس نیست مخالفت کنه خون ادمو به جوش بیاره

دخترآريايي(ايراني) گفته:

سلام خدمت دوستان عزیز!مهساجان به سلامتی امیدوارم که همیشه تو زندیگیت موفق باشی و بهترینا نصیبت بشه عزییییزم.من یه پیشنهادی دارم و این که بحثای تاریخی زیاد چیزی رو به پیش نمیبره ،من فکر میکنم اگه درمورد یه موضوع اجتماعی بحث کنیم مفیدتر باشه.موضوع اجتماعی که الان میشه در موردش بحث کرد و همه جا دیگه دیده میشه این بی حجابی وحشتناک خانم هاست که دیگه واقعأ غیر قابل تحمل شده .بچه ها این موضوع خوب هست؟آخه به جز این دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه  

دخترآريايي(ايراني) گفته:

فکرمیکنید دلیلش چیه؟اینجور آدما دنبال چی هستن؟جلب توجه؟جلب توجه مردای نامحرم؟که چی بشه؟نتیجش جز فساده؟مردا که مطمئنأ هیچوقت همچین زنان بی اصل و نصبی رو برای زندگی انتخاب نمیکنند مگراین که بی غیرت تشریف داشته باشه و مرد بی غیرت هم اندازه ی (ببخشیدا)فضله موش نمی ارزه.من فکر میکنم خانواده خیلی تأثیر داره.خانمی که با اصالت باشه،خانواده درست داشته باشه،واز همه مهمتراینکه حیا داشتهباشه هیچوقت انقدر فجیع از خونه بیرون نمیاد.انسانی که در وجودش حیا نداشته باشه ،هیچ ارزشی نداره.شیک و آراسته بودن خیلی مهمه، من خودم تو روابطم با دوستام شیک بودن و سروضع ظاهریشون و آراسته بودنشون برام خیلی مهمه و از آدمای شلخته هم خیلی بدم میاد و اصلأ نمی تونم تحمل کنم آدم های شلخته رو.امالاان خیلیا بدحجابی رو شیک پوشی میدونن!راستش من که دخترم خجالت میکشم توی خیابون به خانم هایی که مانتوشون پارچش ٨٠سانت هم نمیشه لباسایی که چسبیده به تنشون به مدل عجیب و غریب موهاشون که هیچ بی خیال…آخه چه جوری روشون میشه جلو این همه مرد با ساپورتی که چسبیده ست وتمام اندامشون جلوه میکنهاه میرن.من به عنوان یه دختر خجالت میکشم.بیچاره آقا پسرا!دلم براشون البته اونایی که به این دخترای چندش آور محل نمی دندن سوزه کارشون قابل ستایشه.خدا عاقبت همه رو به خیر کنه بگین الهی آمین.

دخترآريايي(ايراني) گفته:

گفتی عمر مهسا…مهسا یه فایلی هست که صوتیه و شجره نامه عمر هستش!میدونی مامان عمر هم عمه اش میشه،هم خواهرش و هم همون مادرش؟اینم از عمر سنی ها…بابا خانم مهندس شما عزیزدل مام هستی نفس.هر بحثی داری بگو من تا قبل از شروع سال جدید تحصیلی همراهیت میکنم اگه بخوای حالا به خاطر خودت خونتم به جوش میارم(خودت گفتیا)دیگه بگو شما چی میخوای؟فدای تو هم میشم

مهسا(دخترآریایی) گفته:

دختر آریایی به خدا وقتی منم اونها رو می بینم خجالت می کشم و از نحوه آرایش کردنشون هم چندشم می شه . چند روز پیش یه خانومی رو تو خیابون دیدم اونقدر آرایش کرده بود که صورتش برق می زد. واقعا موندم آخه چه دلیلی داره که آدم اینقدر بخواد آرایش کنه. آرایش خوبه اما به اندازه ش نه اینکه با یه بار آرایش یه فروشگاه مواد آرایش روی صورت آدم خالی بشه. اگه اینها می خوان خوگل بشن که این جور آرایش کردن اوضاع رو بدتر می کنه چون وقتی سنشون می گذره نسبت به اونهایی که آرایش نمی کنن زشت تر می شن.
دخی آریایی ساپورت دخترا که هیچ جدیدا ساپورت پسرونه هم اومده. پسرامون زیر ابرو بر می دارن ،آرایش می کنن ،ساپورت هم که جدیدا می خوان بپوشن به قول یکی از دوستان ؛نمی دونم چند وقت دیگه دخترامون قراره شوهر کنن یا زن بگیرن

دخترآريايي(ايراني) گفته:

نگامن با اسلام کار ندارم.خب؟زنان ایرانی ،نجابت و حجب و حیاشون مربوط به قبل از اینه. که اصلأ اسلامی وجود داشته باشه.بانوان ایرانی یه سربندی داشتن که موهاو گیسوان مشکی شونرو میپوشوند.آدم چیزی رو که ارزش زیادی داره حفظ میکنه و میپوشونه.قبول دارین ارزش و بهای زن از مرد بیشتره؟از نظر من که قابل مقایسه نیست.زن از نظر شخصیت،نجابت،احساس و عطوفت بسیار بالاتر از موجود مرد هستش.اما بدون حیا،ومتانت همه این ارزش هاشو به فنا میکشونه.من میگم کسی که عشق وطن داشته باشه و از اسلام هم هیچ خوشش نیاد با این حساب باید از روی فرهنگ پوشش بانوان باستان میهن پوشش مناسب داشته باشه.نظرتون چیه؟

دخترآريايي(ايراني) گفته:

خیلی خوش حالم مهسا جان که باهام هم عقیده ای.درسته آرایش باید خیلی خیلی ملایم باشه برای دخترخانم ها.زن ها هم که شوهر دارن به نظر من باید به جای این که با اون آرایش بیان بیرون ،تو خونه برای همسرشون هربلایی که میخوان سرخودشون بیارن نه این شوهرای مردم رو از راه بدر کنن.بابا به خدا گناه داره.تازه لوازم آرایش صورت رو واقعأ بعد از مدتی داغون میکنه.من که اصلأ خوشم نمیاد.مهسا ی گل من وبلاگ رو اومدم بازدید کردم،واقعأ همه چیش عالی بود هم قالب زیبایی داشت،هم مطالب خوبی!سلیقه ات عالیه گلم!امیدوارم موفق باشی و به درسات هم برسی.

دخترآريايي(ايراني) گفته:

راستی مهسا جونم ساپورت پسرونه رو جدی گفتی؟یا حضرت جرجیس…این دیگه آخر چندشه!

مهسا(دخترآریایی) گفته:

بله دختر آریایی جدیدا دارن تبلیغ می کنن

ستاره (***مهسا***) گفته:

سلام دوستان

ای بابا ساپورت پسرونه هم اومد ؟؟؟؟؟؟؟
نه بحث قشنگیه ادامش میدیم خوبه !!!!
اره حق داری منم خیلیا رو میشناسم که بیحجابی رو زیبایی میدونن ودلیل بر شیک پوشی در صورتی که حتی با یه مانتو ساده اما تمیز هم میشه شیک بود البته من نمیخوام به همچین کسانی توهین کنم چون بعضیا شون واقعا شخصیت خیلی بزرگی دارن البته نه اون دسته که خودشونو نمایشگاه تست لوازم ارایش میکنن ولی من خیلیا رو دیدم که در مرتبه بالای علمی وعقلی هستن ولی حجاب کامل ندارن متاسفانه این بی حجابی در ایران به صورت فرهنگ در اومده
به نظر تون این طور افراد چرا بی حجابی رو انتخاب کردن اینها که دیگه غالبا باید بدونن معقوله حجاب برای خود شخص وجامعه ای که زندگی میکنه واجبه

مهسا (دختر آریایی) گفته:

خواهش می کنم دختر آریایی . این همه ازم تعریف نکن. لطف کن تو وب من تو لیست لینکها به اولینش سر بزن به وب کورش خورشید بی غروب ایران زمین و سربازان فدایی کورش بزرگ هم سر بزن وبهای خیلی خوبی هستن

پاسخ سهیل:

دوستان عزیز اگر بحثتون در این پست که هیچ ربطی بهش نداره بخواد ادامه دار باشه از تائید نظرات معذورم.
دوست داشتید اینجا بحث کنید.

مهسا(دخترآریایی) گفته:

خوب آقا سهیل اینم یه روشیه برای جلب بازدید کننده

2108821332 گفته:

اقا سهیل خودت بهتر میدنی زمانی که سپاه اعراب بعد ار فتح هرشهری ۳ راه برای مردم شهر میزاشت اسلام بیارند یا باج بدن و یا بجنگن و کشته شن شما اسم این زورگویی چی میزاری؟
این موضوع ربطی به علی یا عمر نداری حتی در سال ۱۰ هجری پیامبر شما با بحرین دقیقا همین کار انجام داد…

پاسخ سهیل:

دوست عزیز، هر دینی که داری، حق نداری راجع به حضرت علی (ع) و پیامبر (ص) این اراجیف رو بگی.
اینکه اینطوری محترمانه پاسخ دادم، به خاطر دختر آریایی هست که از نوع پاسخ دادن من راضی نیست.
وگرنه من جواب زرتشتی جماعت رو اینطوری نمیدم!

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

جناب یاسرکاریاهرچی که هستید!شمالطف کن بااین وضع اطلاع عمومی داغونت هیچ اظهارنظری نکنی. پیامبربزرگوارماکه سلام وصلوات براو و خاندانش باد درسال ده هجری اصلأ جنگی نداشتند!!!!آخرین جنگ ایشون در رجب سال نهم هجری اونم در تبوک شامات درمقابل رومیان بود.خب این حرفت که اصلأ مستند نبود، مفت نمی ارزید!

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

درمورد کشتارمردم در بحرین هم به عرضتون برسونم که این جنگ که به “ارتداداعراب” معروفه در زمان خلافت اولین خلیفه ملعون اهل سنت یعنی ابوبکرصورت گرفته بود.یعنی زمانی که حضرت محمد(ص)اصلأ در قید حیات نبودند!!!واوضاع مسلمانان بهم ریخت وهر بی سروپایی هرغلطی که میخواست میکرداز جمله ابوبکر.آخی این حرفت هم بی اساس بود.اصلأ شماها حرف های بااساس هم بلدید بزنید؟

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

باوجود اینکه در حدددددی نیستید که بخواید، درمورد کارهای پیامبرعزیزما قضاوت کنید!چون دررررکشو ندارید، اما دوست عزیز اگه خواستید دفعه ی بعد، یه جایی، برای اعلان موجودیت نظری داده باشید، یه حرفی بزنید که سند داشته باشه و از جوب پیداش نکرده باشی و اینجور شیک آبروت نره و بهت نگن بی سواد.

پاسخ سهیل:

شعر جدید در وصف شما:
دختر آریایی
عشق منی خدایی

2108821332 گفته:

طبری افزوده است در سال ۱۰ هجری پیامبر به “منذر بن ساوی” و “سیبخت” مرزبان هجر (بحرین) نامه ای نوشت تا آنان را به اسلام دعوت کند. بحرین در طول هزاران سال متعلق به ایران بود. دو تن مرزبان آنجا اسلام را پذیرفتند ولی مجوسان شهر که زرتشتیان بودند و سکنه شهر را تشکیل می دادند مسلمان نشدند و به دستور پیامبر متعهد شدند مبلغ ۱ دینار طلا به عنوان جزیه پرداخت کنند. سپس پیامبر دستور مصادره اموال آتشکده های بحرین را داد و زمینهای آنان به تملک مدینه در آمد.

2108821332 گفته:

اقا سهیل خجالت بکش پست قبلیم که نذاشتی این بذار تا جواباتون با سنت بدم.

2108821332 گفته:

سند میخواستن جلد چهارم صفحه ۱۲۶۵
جنگ ابوبکر بعد از مدتی بود بدلیل نپرداختن باج و برگشتن مردم به زرتشتی بعد از فوت پیامبر( مسلمانان )

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

مرسیییی، خجالتم ندید آقا سهیل.شما لطف دارید!

پاسخ سهیل:

دختر آریایی عزیز دل، جواب اراجیفش رو بده تا اعصابم خراب نشده چون تا اینجا مراعات کردم.

2108821332 گفته:

حالا که میخوای جواب بدی جواب این سوالم بده؟
چرا ایران زمانی که توسط اعراب تصرف شد ایالت گیلان وغرب مازندران که سرزمین دیلمیان بود تصرف نشد؟؟؟؟؟
با وجود لشکرکشی متعدد عرب که حتی امام علی شما تا رودبار اومد ولی با دیدن جنگل و لشکر دیلمیان عقب نشینی کرد اگر واقعا خداوندگار پشتش بود پس چرا موفق نشد؟
و حتی کشتار سپاه ۱۰هزار نفری عرب توسط دیلمیان در یک دره که حتی یک نفر(عرب) از این دره جان سالم به در نبرد..
((زیاد به فکزتون قشار نیارید خودم ج میدم.سپاه عرب روش جنگیدن در دشت باز خوب وارد بود و تونست براحتی کل دشت ایران فتح کنه ولی با دیدن جنگل و روش جنگی متفاوت نتونست مقاومت کنه اگر نیروی غیر طبیعی(خداوند)(که سران عرب ادعای پشتیبانی خداوند از این سپاه رو داشتن پس چرا شکست خورد).
پس بیاین بجای خودفروشی و میهن فروشی یک مقدار واقع بین باشیم،واحساساتی با مسائل میهنی برخورد نکنیم و تمام جوانب را در نظر بگیریم.

پاسخ سهیل:

خداوندگار و آتشکده و نمیدونم از این کلمات سخیف که آدمو یاد زرتشت جماعت میندازه به کار نبر.
جوابت رو عشقم دختر آریایی بهت میگه.

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

سلام اول این که درمورد علی جوانب احترام رو رعایت کنید!وگرنه کلاهمون بد میره توهم.دوما شما موفقیت و شکست رو دلیل پشتیبانی یا عدم پشتیبانی خداوندگار میدونید؟اگه اینجور باشه که…یه سوال اسکندرکه یک حرامزاده وحشی بود خیلی جاها رو فتح کرد.خداوندگار پشتیبانش بود؟یا چرا انقدر دور همین مغول های…خداوندگار کمک کرد تابااون بی رحمی موفق بشن نصف آسیا رو فتح کنن؟

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

شما تفکرتون اشتباهه .وگرنه امام مظلوم ما که خداهم پشتش بود،اونطور مظلومانه تو کربلا سراز تنش جدا نمی کردند.پس شما بهتره یه آپدیتی بکنی.چون این تفکرات مربوط به دوران پارینه سنگیه و دمده شده.سپاهیان عرب هم مشکل کمبودایمان داشتند حتی به پیامبرشون.نمونه اش جنگ احد و…

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

خیلی جالبه خودتون سوال میکنید جوابم میدید!خودتون تنهایی فکرکردیییییید؟؟اینو خودمونم میدونستیم چرا عربا شکست خوردند.آخی حتما خودتون خیلی به مغزتون فشار آوردید تا جوابشو به دست آوردید!میمونه تاریخ طبری کتابشو ندارم اما میرم حتما مطالعه میکنم و بی جوابتون نمی ذارم.

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

و یه چیز دیگه!من در هیچ جای نظرم به مقدسات شما توهین نکردم چون در دین من چنین چیزی وجود نداره و توقع دارم این احترام از جانب شماهم رعایت بشه .محترمانه خواهش میکنم به حضرت امیر احترام بزارید.به کتاب قرآن که مقدس ترین چیز در جهان برای من هست هیچکس توانایی درک شخصیت والای ایشون رو نداره.هیچکس…پس با استنباط غلط خودتون تفکرغلط به وجود نیارید.

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

آقاسهیل یه چیز بگم؟منو قراره به عنوان سخنگوتون استخدام کنید؟همه جواب دادنا افتاد رو دوش من بیچاره. شمام بی زحمت یه کوچولو کمک کنیددیگه!

پاسخ سهیل:

واقعا شرمندم. شما خیلی لطف میکنی به من و خوشحالم که یک دوست بسیار خوب و همیشگی توی این سایت دارم.
بازم معذرت
دیگه نظراتش رو تائید نمیکنم که مجبور بشی وقتت رو حروم کنی.

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

خواهش میکنم .نظرا روتایید کنید چرا نکنید؟ولی تنهایی نمی شه جواب شبهات دیگران رو داد.منم که درمورد چنین موضوعاتی اطلاعات زیادی ندارم.

2108821332 گفته:

شما تاریخت بدجور ضعیفه. مغول و یا اسکندر هر جفت کل ایران گرفتن تنها دیلمیان جلوشون ایستادگی کردن.طوری که اسکندر خودش عاجز شد به فرماندش فتح گیلان سبرد که اونم کشته شد.
با افسوس باید گفت ای کاس فرمانده جنگ قادسیه رستم فرحزاد نبود درسته فرمانده جنگجو و دلیری بود ولی تحت تاثیر تازیان قرار گرفته بود با داشتن ۳۳ فیل در لشکر ۱۲۰ هزار نفری ایران بازم کاری به بیش نبرد.
دیلمیان در این جنگ حضور داشتن که به گفته تازیان دیلمیان با زره متفاوت از لشکریان ایران قابل تشخیص بودن با نیزه های بلند.

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

سلام من اومدم!!۲۱۰۸۸۲۱۳۳۱شایدتاریخ من اوضاع خوبی نداشته باشه اما شماهم آی کیوتون تفاوت چندانی با جلبک هانداره!؟!الان اثبات میکنم..من قراربودسندی رو که ارائه کردیدچک کنم وبیام جوابتون رو بدم و همین کارو هم کردم!درسته پیامبر(ص) از مردم بحرین جزیه دریافت کردند.خب قانون الهی بود.چیزی بود که خداوند تعیین کرده بود.خب؟حالا شما اولین کامنتت رو بخون بیا تا آخر..

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

وقتی بخونید خودتون متوجه میشید فقط باید با دقت نگاه کنید.من خواستم توضیح بدم ولی زیاد می شد فایده ای هم نداشت چون با خوندن توضیح من چیزی متوجه نمی شدید.ببخشید اگر از بابت جلبک ناراحت شدید از بس به همکلاسیامون گفتیم برام موند. بعد منم جرات نمی کنم به آقاسهیل بگم برام درست کنه.

یزدی گفته:

با سلام واحترام به همه : خیلی مایلم بدانم هیچ یک از انبیا ، امامان ، اولیا وبزرگان ، از آدم تا خاتم ، حتی یک بار به کسی توهین یا لعنت فرستاده اند؟ اگر دوستان مدرک وسند معتبری از این بابت سراغ دارند بنویسند خوشحال می شوم البته آیت الله جوادی آملی فرموده اند هیچ پیامبری حتی به یک بت هم توهین نکرد.

گم نام گفته:

به نظر من نباید به هم دیگر توهین کنیم این از انسانیت به دوره بلکه هرکس باتوجه به دلیل ومدرکی که داره سوال وجواب کنه/اگر مشکلی در مسلمونی دیده میشه رونباید به پای دینش کذاشت بلکه مشکل از مسلمونیشه/اسلا م وقتی به کشورمون وارد شد بااحترام به شخصیت های انسانی وارد شد طوری که ایرانیان مشتاق این دین آسمانی شدن وکتاب های علمی خود را به زبان عربی نوشتند مثل ابن سیناکه کتاب هایش تاچند قرن پیش در اروپا تدریس می شد واین همه تفرقه بین ما در واقع راه را برای نفوذ دشمن باز می کنیم ومی تونند به ایدولوژی خودشون که تفرقه بنداز وحکومت کن استفاده کنند.موفق وسربلند باشید.

ناشناس گفته:

سلام
میشه لطف کنید یک دانشمند قبل از اسلام برام معرفی کنید

مرمر گفته:

سلام من تازه وارد بحث شما شدم .هرکسی اعتقادی داره ولی اعتقاد ما شیعیان از تمام ادیان دیگه محکمتر و راسخ تر می باشد.چون ما سندی به نام چهارده معصوم علیهم السلام داریم.شاید در گذشته شمشیر بوده ولی الان که نیست.مقدسات ما خداوند *قران* نهج البلاغه* چهارده معصوم علیهم السلام می باشند.و هیچگونه اهانت نسبت به اعتقاد ما پذیرفته نیست.

مرمر گفته:

بچه ها میدونید من یه حسی بهم میگه این ۲۱۰۸۸۲۱۳۳۲ نسبتا محترم ظاهرا شیعه اس ولی از اونایی که مدام پای ماهواره اس و از اون تازه به دوران رسیده هاییه که مدام میخواد ابراز وجود کنه.عججججججب چه حماقتی نسیبت شده. برو خودتو اصلاح کن هرچند امثال شما با جهل کامل پا توی قبر میذاره.چون هرکس مولا علی علیهم السلام را نشناسد در جهل ونادانی به سر می برد.

سوشیانت گفته:

درود این درست نیست که هر کس علی رو نشناسه درجهل وگمراهیه برای اینکه اولا این یک توهین بسیاربسیار زشت به پیروان ادیان دیگه وفرقه هاست دوما انسان باید خودش رو بشناسه تا خدا رو بشناسه که سرانجام خود شناسی و معرفته واین خودش محتاج سالها…سومابازگشت همه به سوی خداست نه علی ووقتی رفتی محضر حق خرد روح جان شما رو می نگاره که چه کردید بنابراین هرکه خودش رو شناخت خدا رو شناخت هرکس هم به این مراحل موفق شد باطن هر چیز رو بینندست :ندانمت به حقیقت درجهان به چه مانی/جهان وهر چه درون است صورتند وتوجانی چهارماشگفتی واسرارعوالم بالاترازاینهاست:عطار وصف عشقت چون درعبارت ارد/زیراکه وصف عشقت اندر بیان نگنجد پنجما دین یک پل ارتباطی بین بنده وخداست ووسیله ای برای رسیدن به سرشت وذات گمشده ادمی وخداست.

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

سوشیانت حرفات درست اما:
در محضر باری تعالی وقتی انسان می خواد حساب رسی بشه به وسیله ی شاهدان و گواهان و انبیا و امامان حق و باطل کارهاش تایید یا تکذیب میشه.روز موعود علی باید کارهایی رو که کردی تصدیق کنه.
دوما..دین که به قول شما یه پل ارتباطیه به یه سری راهنما ومعلمم نیاز داره,تا استادت یا معلمت رو باور نداشته باشی و حرفاشو نفهمی به هدف نمی رسی.انسان سرکش تر از اونیه که خودش به تنهایی بخواد به معبود برسه .تا خاتم رو نشناسی,تا علی رو نشناسی نمی توووونی به خدا برسی.
سومأ:
دل اگر خداشناسی همه در رخ علی بین/به علی شناختم من به خدا قسم خدا را

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

چهارمأ:سلام.
چه دختر بی ادبی شدم،سلام نمی کنم!!!!!
چقدر دلم برای اینجا تنگ شد…

دخترآریایی(ایرانی) گفته:

پنجما:مرسی مرمر!
کامنتت منو به عرش برد!
خب ببخشید دیگه..وقتی ارسال رو می زنم یه چیزایی تازه به یادم میاد،وگرنه من اصصصصصصصصصصصلأ دختر پر حرفی نیستم!به جون خودم راست میگم!