بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ فیلم درخت زندگی The Tree Of Life

«میشله ویلیامز» برای بازی نقش «مرلین مونرو» در «هفته من با مرلین» جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن را کسب کرد و «مایکل شانون» هنرپیشه‌ی «پناه بگیر» ساخته‌ «جف نیکولاس» بهترین بازیگر نقش اول مرد انجمن منتقدان فیلم تورنتو را به دست آورد.
ایسنا: انجمن منتقدین فیلم تورنتو شب گذشته جایزه بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ را به «درخت زندگی» اعطا کرد.

پانزدهمین مراسم سالانه اعطای جوایز انجمن منتقدین فیلم تورنتو شب گذشته برگزار شد و فیلم «درخت زندگی» ساخته ترنس مالیک، برنده نخل طلای کن جایزه بهترین فیلم سال را دریافت کرد.

جوایز بخش‌های بهترین کارگردانی و بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ انجمن منتقدان فیلم تورنتو نیز به «درخت زندگی» رسید.

«درخت زندگی» که «براد پیت» و «شون پن» را به عنوان بازیگران اصلی دارد،‌ در هفته‌ی گذشته جوایز بهترین فیلم انجمن منتقدان فیلم سان فرانسیسکو و همچنین انجمن منتقدان فیلم‌های آفریقایی ـ آمریکایی را هم از آن خود کرده است. این فیلم که اوایل امسال موفق به کسب مدال نخل طلای جشنواره فیلم کن فرانسه شد، روایت امپرسیونیستی و متافیزیکی مالیک به جهان و جایگاه انسان در این جهان است.

در «درخت زندگی» که توسط شرکت «آیکون فیلمز» تهیه شده است، بازیگرانی چون کری متچت، جسیکا چاستین و بیل پوهلد به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در این فیلم که آن را باید در حقیقت وصیت‌نامه‌ی سینمایی مالیک دانست، دو روایت داستانی و مستند به موازات هم پیش می‌روند و در آخر به نقطه‌ی واحدی می‌رسند. فیلم تقریبا بدون دیالوگ است و در قسمت‌های مربوط به خانواده‌ی آمریکایی، با صدای فرزند بزرگ خانواده (شون پن) و یا مادر سوگوار آن‌ها روایت می‌شود که با لحن اندوهناک و شکوه‌انگیزی، درباره‌ی مرگ یکی از کودکان خانواده و فقدان او حرف می‌زند.

چهل سال پس از استنلی کوبریک، اینک ترنس مالیک، با استفاده از تکنولوژی جدید، داستان پیدایش جهان را به شگفت‌انگیزترین شکل بیان می‌کند. تصاویر مربوط به آسمان و کهکشان‌ها که آمیزه‌ای از رنگ‌ها و نورهای کریستالی است، خارق‌العاده و حیرت‌انگیز است. ساختن این فیلم سه سال طول کشیده و پنج نفر تدوین آن را انجام داده‌اند.

به گزارش اسکرین دیلی، «میشله ویلیامز» برای بازی نقش «مرلین مونرو» در «هفته من با مرلین» جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن را کسب کرد و «مایکل شانون» هنرپیشه‌ی «پناه بگیر» ساخته‌ «جف نیکولاس» بهترین بازیگر نقش اول مرد انجمن منتقدان فیلم تورنتو را به دست آورد.

«جیسکا چاستین» برای بازی در «درخت زندگی» جایزه‌ بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از آن خود کرد. جایزه‌ی بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد انجمن منتقدان فیلم تورنتو ۲۰۱۱ نصیب «کریستوفر پلامر» بازیگر «تازه‌کارها» شد.

«استیو زیلیان» و «آرون سورکین» برای نوشتن فیلم‌نامه‌ «مانی‌بال» به صورت مشترک شایسته‌ دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم‌نامه‌ این انجمن شناخته شدند.

جایزه‌ بهترین فیلم خارجی امسال نیز به «اسرار لیسبون» ساخته «رائول روئیز»، کارگردان فقید شیلیایی رسید. این فیلم که جایزه فیلم معروف لویی دلوک فرانسه در سال گذشته را کسب کرده است، براساس رمانی از یک نویسنده پرتغالی قرن نوزدهم ساخته شده است.

«استیون اسپیلبرگ» نیز جایزه‌ی بخش بهترین انیمیشن را برای ساخت «ماجرا‌های تن‌تن» از آن خود کرد. «ماجراهای تن‌تن: راز تک‌شاخ»، محصول همکاری دو کارگردان تکنیکی و توانای سینما و دو استاد سینمای فانتزی و ماجراجویانه یعنی پیتر جکسن و استیون اسپلبرگ و روایت سه‌بعدی آن‌ها از ماجراهای قهرمان کارتونی معروف و محبوب کتاب‌های مصور (کامیک بوکز) هرژه، نویسنده بلژیکی است.

http://www.vatanfa.com/?s=بهترین-فیلم-سال-۲۰۱۱--فیلم-درخت-زندگی-The-Tree-Of-Life
mehdi baboorian گفته:

ما اگربتوانیم این فیلم را دانلودکنیم میتوانیم به شمابگوییم!